IRC 2011 - RALLY SATA ACORES

01.08.2011 11:01

IRC se přehouplo do druhé poloviny a hned se jelo na těžké šotolině. Hned první rz měla 13,5km. Pořadatelé připravili celkem 101 ostrých kilometrů. Počasí bylo nestálé a občas pěkně sprchlo. Na start se přihlásilo 329 posádek. A do cíle z nich dorazilo jen 111. Některé byly naše.

S2000

Zde jeli Tomáš Orel a Vláďa Pressl s Fábií S2000 evo2, Jakub Kura s Peugeotem 207 a Honza Snaidauf s Fiestou mkVI.

1. etapa

Všichni začali opatrně. Dlouhou 1rz nejlépe zajel Tomáš, ikdyž byl až na 80. místě, za ním Honza , Jakub a Vláďa, který měl problémy. 2rz už byla lepší. Vláďa zajel 57., Tomáš 63., Jakub hned za ním a Honza 68. čas, když byl párkrát venku. Na 3rz už Vláďa 48. čas, pár sekund ztratil Honza ve třetím splitu. Po první sekci byli Tomáš na 62., Jakub na 64., Vláďa na 65. a Honza 66. místě.

Další sekce začínala opět dlouhou rz. Vláďa trochu ztratil, takže nejlépe zajel Tomáš. Za nimi Jakub a Honza, kterého na začátku rozhodila nerovnost, ale ustál to. Na 5rz jel nejlépe Vláďa, ale těsně před cílem trefil strom a odstoupil. Ostatní jeli podle svých možností až do cíle druhé sekce. Tomáš byl na 52., Jakub na 54. a Honza na 57. místě.

Poslední dvě krátké rz zajel nejlépe Honza na 50. místě. Tomáš a Jakub těsně za ním. Na umístění se nic nezměnilo.

Průběžně byl Tomáš na 52., Jakub na 54. a Honza na 57. místě.

2. etapa

Na začátku druhé etapy pršelo. Nejlépe se s podmínkami popral Jakub a za ním Honza. Tomáš musel volat na pomoc diváky a propadl se za Jakuba. Tomáše to rozhodilo natolik, že na další rz havaroval a skončil. Jakub zajel 42. a Honza 46. čas. Na další zajel Jakub 40. čas, Honza trochu ztratil - bokem se opřel o strom a zábradlí na mostě. Před poslední sekcí byl Jakub na 44. a Honza 45. místě. V závodě pokračovalo už jen 50 vozů.

Jakub pokračoval ve svém tempu a bez chyb. Honza na 13rz hodil boudu a honil diváky. Ztratil přes jeden a půl minuty. Před poslední rz byl Jakub na 39. a Honza na 43. místě. Jakub udělal ještě drobnou chybu a tak zajel nakonec lépe Honza a to 37. čas, Jakub 40. čas. Do cíle dorazilo jen 44 posádek.

Jakub dojel na 38. místě a Honza na 42. místě. Tentokráte bez bodů.

N4

V produkčních vozech startovali Vláďa Štěpánek s Imprezou N14 URT, Tibor Marko a Vráťa Izach s Imprezou N12, Luboš Vávra s Imprezou N14 a Marek Petráš s Lancerem evo 9.

1.etapa

Nejlépe zača Vláďa. Zajel 33. čas. Pak byl Tibor, který dělal chyby, Vráťa, Marek a Luboš. Na 2rz udělal Vláďa chybu a volal na pomoc diváky. Nejlépe tak zajel Tibor 29. čas. Pak Vráťa, Marek, Luboš a Vláďa. Na 3rz udělal Vláďa opět chybu, ale ztratil jen 10s. Pár chyb udělali i ostatní, ale všichni dojeli do cíle. Po první sekci byli Tibor na 32., Vráťa 40., Marek 46., Vláďa 56. a Luboš na 58. místě.

Druhé průjezdy začal špatně Vláďa, když havaroval v lesích kousek po startu a byl mimo hru. Nejlépe Vráťa 31. čas. Tibor chybama ztratil přes minutu a půl a propadl se za Vráťu. Ten byl průběžně na 32. místě. Na 5rz zajeli Vráťa a Marek prakticky stejný 31. čas. Tibor s poškozeným vozem z předchozí rz hodně ztrácel. Luboš havaroval těsně za cílem. Trefil strom. Sekci zakončili Vráťa 27., Marek 30. a Tibor s rozbitým autem 48. časem. Průběžně byli Vráťa na 27. místě, Marek 32. a Tibor klesl na 41. místo.

Poslední dvě rz zajel už nejlépe Tibor, ale bylo z toho jen pár sekund.

Průběžně zatím byl Vráťa na 26., Marek na 31. a Tibor na 38. místě.

2.etapa

Vráťa bohužel do druhé etapy ani neodstartoval, což byla velká škoda. Tibor začal 23. a Marek 31. časem. Oba se posunuli dopředu. 10rz vyšla parádně. Tibor 12. a Marek 18. čas. Na další přidal Tibor 11. čas, Marek 22. Před poslední sekcí byl Marek na 22. a Tibor na 23. místě těsně za Markem.

Na 12rz oba trochu zvolnili, ale na 13rz zajel Tibor 12. a Marek 18. čas. Pokračovalo 31 posádek. Tibor se dostal před Marka na 22. místo. V poslední rz už neudělali chybu a zajeli Tibor pět 12.čas a Marek 19. V pořadí si ještě polepšili.

Tibor pěknou stíhačkou dojel na 21. místě a získal 5 bodů pro tým.

Marek dojel hned za ním na 22 místě a získal 4 body pro tým.

S1600

S poháněnou přední nápravou jeli Milan Stylárek s Fiestou S1600 a Martin Schwarz s Cliem R3.

1.etapa

I když se Martin snažil, hned na prvním mezičase mu Milan nadělil 14s. A aby toho nebylo málo, tak to Martin přehnal a trefil čelně strom. Tím pro něj soutěž skončila. Milan zajel na 1rz 49. čas. Na 2rz už zajel 39. čas. Pak to ještě o 2 místa vylepšil, i když musel couvat. Po první sekci byl na 36. místě.

Druhou sekci začal dvěma kotouly přes střechu. Jednou s pomocí diváků. Propadl se tak na 42. místo. Pak zajel v pohodě 30. a 22. čas a posunul se na 35. místo. Na posledních dvou krátkých rz se ještě o jedno místo posunul.

Milan byl zatím na 34. místě.

2.etapa

Druhou etapu začal na mokru dobrým 23. časem. Pak přidal 20. čas. A na rz11 dokonce skvělý 14. čas. Posunul se už na 22. místo. V soutěži pokračovalo 29 posádek. Poslední sekci načal 17. časem a držel si pozici a jeden týmový bod. Bohužel na předposledním testu přišla chyba a Milan soutěž také nedokončil.

Marek a Tibor pro nás získali cenných 9 bodů. Tým teď má 63 bodů a klesli jsme na 24. místo.